Teknoloji

Yeni Dragon Age oyunu ne zaman çıkacak?

Dragon Age serisinin son oyunu olan Inquisition, 2014 yılında raflardaki yerini almıştı. EA Games ve Bioware işbirliğiyle geliştirilen yapım genel olarak beklentileri karşılamayı başarmıştı. Fakat satış rakamları konusunda EA pek memnun olmadı. Dolayısıyla serinin yeni oyunu için bekleme süresi biraz daha uzadı.

Son günlerde Dragon Age 4 hakkındaki dedikodular ayyuka ulaşmış durumda. Artık Dragon Age 4’ün 7 Aralık’ta gerçekleşecek olan The Game Awards 2018 sırasında duyurulması planlanıyor.

Oyun hakkında ortaya çıkan son dedikodulara göre, Bioware geçtiğimiz yıla kadar Dragon Age 4 üzerinde muazzam bir ilerleme kaydetmiş. Fakat EA yetkilileri, Bioware’ın Dragon Age yerine Anthem’e odaklanmasını isteyince işler değişmiş.

Bioware’in yaklaşık olarak 1 yıldır yeni Dragon Age oyunu üzerinde çalışmadığı belirtiliyor. Anthem’in yapım aşamasının sona yaklaşması nedeniyle, Dragon Age üzerindeki çalışmalar da tekrardan başlamış. Genel kanı oyunun çıkış tarihinin 2021’den önce olmayacağı yönünde. Bu da serinin yeni oyununun, yeni nesil konsollara geleceği ihtimalini güçlendiriyor. Bioware, serinin yeni oyunu için henüz bir isim üzerinde karara varmamış. Oyunun çıkış tarihine henüz uzun bir zaman olduğu için isim konusunda aceleci davranılmayacağı düşünülüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

öne çıkan haberler

Rize’de fıkra gibi olay

Unutulmaz nişan

Güzellik algısını yıkan kadınlar

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat