Teknoloji

Xbox One klavye ve mouse desteğine kavuşuyor

X018 etkinliğinde konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Microsoft yetkilileri, hali hazırda test aşamasında olan ve yalnızca Xbox Insider üyelerine sunulmuş olan klavye – fare desteğinin 14 Kasım’da tüm Xbox One sahiplerinin kullanımına açılacağını belirtti.

Şimdilik sınırlı sayıda oyunda geçerli olacak

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu haber, devamında gelen açıklamalarla hayal kırıklığına dönüşmüş olabilir. Çünkü klavye – fare desteği, ilk başlarda oldukça sınırlı sayıda oyunda geçerli olacak. Bu oyunlara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bomber crew
Warface
Children of Morta
Minion Master
DayZ
Warframe
Strange Brigade
Warhammer Vermintide 2
Moonlighter
Wargroove
Vigor
Warthunder
X Moph Defense
Fortnite

Tüm klavye ve farelerle uyumlu olan bu sistemin en büyük eksikliği, desteklenen oyun sayısının az olması. Ayrıca Microsoft yetkilileri, klavye – fare desteğinin oyun geliştiricilerinin inisiyatifinde bir özellik olduğunun da altını çizdi. Yani bu desteği sadece dileyen üreticiler oyunlarına ekleyebilecekler. Aynı şekilde klavye fare desteği için tüm optimizasyon işleri de üreticilere ait olacak.

Xbox One için klavye ve fare desteğinin gelmesi olumlu bir gelişme. Fakat oyun sayısının az ve sınırlı olması, oyun severleri pek de mutlu etmedi.

öne çıkan haberler

14 saatte pişiyor

Emekliye çifte müjde

Yüzlerce kedisi var

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat