Yazılım

WordPress SSL bu sayfanın bazı kısımları güvenli değil hatası

WordPress ssl kurduğumuzda ssl iconunun orada turuncu işaret vardır bu sayfanın bazı kısımları güvenli değil hatası alırız. Bu hata anasayfada yada bazı sayfalarda çıkmaktadır. Bu hatasının oluşumu farklı linklerden http olarak linkleri çektiği için bu hatayı vermektedir. Bunun 2 türlü çözümü vardır.

 

1- WordPress eklentisi ile

Really Simple SSL eklentisi ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eklentiler < Yeni ekle < sağ arama kısmına Really Simple SSL eklentisini kurup aktif edin.

Eklentiler kısmına giriş yapıp Really Simple SSL seçenekler kısmına girin. Açılan kısımda tekrar seçenekler kısmına girin.

Ayarlar resimdeki gibi olmalıdır. Eğer aynı şekilde bu sayfanın bazı kısımları güvenli değil hatası alıyorsanız 2. alternatife geçebiliriz.

 

2- Manuel olarak düzenleme

Eğer yukarıdaki yapılan işlemler işinizi görmediyse bu kısımdan sorunu çözebilirsiniz. Sitenize girip CTRL U bastığınızda ögeyi incele kısmı çıkacaktır. Burada http olan kısımları https olarak düzenleyebilirsiniz.

CTRL F yaptığınızda http olarak aratın http olan kısımları https olarak düzenleyin. İster tema düzenleyici ister ftp üzerinden düzenleyebilirsiniz.

 

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat