İndir

Windows Defender

Windows Defender, Microsoft tarafından Giant firmasından satın alınarak geliştirilmiş bir casus yazılım engelleme aracıdır. Yazılım bu son sürümünde tamamen Türkçe olarak sunulmaktadır.

Windows Defender yazılımı bilgisayarınızı casus yazılımlardan ve bu casus yazılımların oluşturduğu güvenlik tehditlerinden korumak üzere tasarlanmıştır. Temel amacı casus yazılımları engellemek olan yazılım ayrıca; pop-up olarak adlandırılan istenmeyen açılır penceleri engeller, bilinmeyen ve istenmeyen yazılımların bilgisayarına sızmasının önüne geçer ve bu türden tüm zararlıları tespit ederek sisteminizden temizler. Dolayısıyla bu zararlılar nedeniyle yavaşlayan sisteminizin performansının da artmasını sağlar.

Windows Defender, bilgisayarınızı yavaşlatabilecek casus yazılımları ve diğer istenmeyen yazılımları kolayca ve hızlıca bulur, istenmeyen reklam pencerelerinin açılmasına ve internet ayarlarınızın değiştirilmesine izin vermez. Ayrıca özel bilgilerinizin sızdırılması tehlikesini de ortadan kaldırır. Çünkü casus yazılımların temel amacı sizin kişisel bilgilerinizi çalmaktır. Windows Defender ile istediğiniz zaman bilgisayarınızda tarama yapabilir ya da ileri bir tarihte bilgisayarınızın taranması için zamanlamanı tarama özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Windows Defender yazılımının en önemli özelliklerinden birisi de gerçek zamanlı tarama özelliğidir. Bu özellik sayesinde bilgisayarınız açık olduğu her saniye casus yazılımlara ve türevlerine karşı koruma altındadır. Herhangi bir tehlike belirtisinde yazılım devreye girerek sorunu çözer. Ayrıca yazılım güncel zararlılara karşı da Microsoft’ün güncelleme merkezi ile irtibat kurarak sizi olası yeni ve bilinmeyen tehditlerden de korur. İşletim sisteminizle olan uyumu, Türkçe olması, ücretsiz sunulması ve gerçek zamanlı koruma özelliği ile Windows Defender sizin için oldukça iyi bir alternatif.

İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat