Genel HaberGüvenlikSunucuYazılım

WINDOWS CMD’YI VIRUS KİLLER OLARAK KULLAN

WINDOWS CMD'YI VIRUS KİLLER OLARAK KULLAN

Virüs Killer: (Virüs Avcısı) Virüsler, malware, truva atları, solucanlar! Bu kötü şeyler, bilgisayarınıza USB aygıtları, e-postanızda kimlik avı bağlantısı ve virüs bulaşmış yazılım yüklemek gibi çeşitli yollarla girer. Bu virüslerin çoğu bilgisayarınızı yavaşlatır ve bellek ve depolama alanını tüketir. Bazı daha güçlü virüs OS’imizi kirletmek ve kişisel bilgilerinizi ve banka verilerinizi çalmak demektir.

En yaygın kullanılan yöntem bir anti-virüs yazılımı kurmak ve bilgisayarınızı mevcut herhangi bir virüs / truva atı / solucana karşı taramak ve onları karantinaya almaktır. Bununla birlikte, orada, bu tür bir virüs bulmak için alışılmamış yöntemler kullanan bazı bilgisayar kullanıcıları var. Bugün, Komut İstemi’ni veya DOS İstekler’i kullanarak virüs öldürücü olarak tanımlamak ve kullanmak için bu alışılmadık yöntemi tartışıyoruz  

Komut İstemi’ni(CMD) Virüs Silici Olarak Kullanma

Komut İstemi veya CMD / DIS İstemi, Windows 10’da bir komut satırı yardımcı programıdır. Komut istemi nadiren layman PC / dizüstü bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılıyor olmasına rağmen, pro hackerların elinde güçlü bir yardımcı programdır. CMD, bir virüsün normalde kullandığı gizli nitelikleri kaldırmak gibi çeşitli özellikleri kullanarak tüm Windows sistem dosyalarını yeniden yapılandırma erişimine sahiptir.

Bilgisayarlarda virüs enfeksiyonlarının önde gelen nedenlerinden biri ve CMD yöntemi, CMD A SVirüs Katilini kullanarak USB üzerinde çalışıyor .

CMD’yi kullanarak virüs bulma ve kaldırma adımları

  • Başlat’ı tıklayın ve  cmd yazın .
  • Şimdi cmd simgesini sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır’ı seçin  (Yönetici olarak komut çalıştırmak, konuk hesaplarında genellikle görünmeyen sistem dosyalarına erişmeniz gerektiği için önemlidir.)
  • Şimdi komut istemi penceresi açılacak, şimdi virüs kaldırmak istediğiniz sürücünüzü seçin.
  • USB’nin bir virüsü olduğunu ve USB sürücünüzün F olduğunu varsayalım. Komut satırı üzerinde “F:” tırnak işareti olmadan yazın. 
  • Şimdi C: F’ye geçecektir: Şimdi CMD’ye ” dir F: ” yazıp enter tuşuna basmanızgerekiyor . Size F sürücüsü dizini gösterecektir.
  • Şimdi, USB sürücünüzdeki tüm gizli ve sistem dosyalarını görüntülemek için aşağıdaki komutu yazın. ” Dir F: attrib -s -h / s / d  *. * ” Tırnak işaretleri olmadan yazın ve enter tuşuna basın.
  • Bu komutu yazarak seçtiğiniz sürücüyü keşfedeceksiniz ve gizli dosyalar ve sistem dosyaları da dahil olmak üzere tüm dosyaları sürücünüze yükleyeceksiniz.
  • Komutun uygulanması üzerine CMD, sisteminize olağandışı veya potansiyel olarak zararlı olan tüm dosyaları listeleyecektir.
  • Bilgisayarınız korkunç autorun.inf  virüsü gibi bir virüs bulaştıysa, bu pencerede alışılmadık bir file.exe ve uzantı fark edeceksiniz  . Bu komut satırı adını kullanarak  yeniden adlandırın. Filename.extension yeni dosya adı. Kullanımı> C: // autorun.inf dosyasını yeniden adlandır (yeni dosya adı)
  • ” Del autorun.inf ” komutunu yazarak autorun.inf dosyasını silebilirsiniz veya  del: “yourfilename”
Tags

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat