Yazılım

Wikipedia: Türkiye yoksa dünya kaybeder

Hatırlayacağınız üzere dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia, geçtiğimiz yıl alınan bir kararla ülkemizde erişime engellenmişti. Her ne kadar alternatif yöntemlerle bazı kişiler Wikipedia’ya erişim sağlasa da ülkemizde resmi olarak erişimin yasak olduğu Wikipedia, “Türkiye’yi Özledik” etiketiyle başlattığı kampanyasını sürdürüyor.

Wikipedia’nın resmi Twitter hesabından yapılan son paylaşımla birlikte yine “Türkiye’yi özledik” anlamına gelen #WeMissTurkey etiketiyle Wikipedia’nın Türkiye’ye ilişkin düşüncelerine yer verildi.

Paylaşılan videoda Türkiye’ye has özellikler ve kültürel yerler gösterilirken aynı zamanda dünyanın dört bir yanından insanların “Türkiye’yi özledik” dediği videoda “Türkiye yoksa dünya kaybeder” iletisi paylaşılıyor.

Wikipedia’nın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

It has been one year since Wikipedia has been blocked in Turkey. Today, we commemorate this loss of knowledge. Share this video and let the world know that #WeMissTurkey. pic.twitter.com/hVmnPOSyIc

— Wikipedia (@Wikipedia) May 2, 2018

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat