Genel Haber

Twitter’ın spam engelleme oranı yüzde 200 arttı

Etkileşimi çok yüksek olan sosyal ağlarda haliyle spam gönderiler yapan gerçek veya bot hesaplar da artış gösteriyor. Spam hesaplarla mücadelede vites arttıran Twitter önemli rakamlara ulaştı.

 

Milyonlarca hesap

 

Hem kullanıcı hesaplarını hem de API’lerini sıkı bir şekilde kontrol eden Twitter geçen yıla oranla yüzde 214 daha fazla hesabı spam olduğu için kapattı. Kontroller sıkılaştığı için gelen spam raporların sayısında da düşüş yaşanıyor.

 

Ayrıca Bkz.Pokemon Quest bu kez görevlere çağırıyor

Yapılan açıklamaya göre yılın ilk çeyreğinde 142 bin uygulama toplamda 130 milyon spam mesaj attığı için engellendi. Aylık engellenen uygulama ortalaması ise 49 bin seviyesine yükseldi.

 

Sadece Mayıs ayında 9.9 milyon hesap spam gönderiler veya otomatik gönderiler attığı için engellendi. Bu sayede spam raporları da 25 bin seviyesinden 17 bin seviyesine geriledi.

 

Elbette Twitter’ın engelleme politikasına eleştiriler de var. Geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray danışmanı Stephen Miller’ın telefon numarasını yayınlayan bir gönderiyi retweet yapan hesaplar engellenmişti. Sonrasında Twitter’ın nefret dilini kullanan diğer hesaplara aynı tavrı göstermediği eleştirilmişti.

 

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat