Genel Haber

Twitter, spam ve tacizi engellemek için teknoloji şirketi Smyte’i satın aldı

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından Twitter, bot ve trol hesaplardan şikayetçi. Şirket spam, taciz, sahte haber ve kötüye kullanımları engellemek için bu konuda uzmanlaşmış olan teknoloji şirketi Smyte‘i satın aldığını açıkladı.
 
Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi Pad 4 parmak izi tarayıcısı yerine yüz tanıma sistemi sunacak

Satın almanın ne kadara gerçekleştiği açıklanmadı

2014 yılında Google ve Instagram’da çalışan mühendisler tarafından kurulan Smyte, çevrimiçi kötüye kullanım, taciz, spam ve güvenlikle ilgili çeşitli araçlar sunuyor. Twitter’ın bu satın alma için ne kadar ödediği henüz açıklanmazken, şirketin özellikle internetteki nefret söylemlerini ortadan kaldırmaya kararlı olduğu belirtiliyor.
Smyte’in güvenlik teknolojileri Twitter’a entegre edilecek ve çevrimiçi tüm hareketler izlenerek, olası tehlikelerin önüne geçilmiş olacak. Son zamanlarda politikalarında değişiklik yapan Twitter’ın başkalarının adıyla oluşturulan sahte hesaplara karşı da katı önlemler aldığı ifade ediliyor.
  
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat