Teknoloji

TP-Link Archer VR1200’e yakından bakıyoruz

Öncelikle tasarımına baktığımızda, herhangi bir anten çıkıntısı mevcut değil. Ek olarak, kutudan bir de ayaklık çıkıyor ki bu sayede isterseniz dik konumda kullanabiliyorsunuz. Tabii duvara asma seçeneğiniz de var.

Ürünün arka tarafına baktığımızda, pek çok bağlantı noktasını görüyoruz. Özellikle Ethernet WAN bağlantı noktası dikkat çekiyor, ki bu sayede yüksek hızlı kablolu bağlantı seçeneğiniz oluyor. Tabii DSL bağlantı çıkışı ve 4 tane de LAN bağlantı noktası var.

Dual band Wi-Fi desteği sayesinde evinizin hemen her noktasında yüksek bir kablosuz bağlantı hızı elde edebilirsiniz. 802.11AC teknolojisini barındıran cihaz, 2.4GHz bandında 300 Mbps, 5GHz bandında ise 867 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilir. Bu da internette yüksek hız gerektiren içeriklere ulaşmak için avantaj demek. Örneğin 4K çözünürlüklü diziler ve online oyunlar için gecikme olmadan sonuçlar alabilirsiniz.

Öte yandan, WAN bağlantı noktası aracılığıyla yüksek hızlı kablolu bağlantı desteği mevcut. Bu da yine internet üzerinden izlemek istediğiniz filmler ya da yüksek hız gerektiren online oyunlarda bir diğer çözüm ortağınız olabilir.

Archer VR1200’ün dikkat çekici bir diğer özelliği ise, TR-069 standardına uygun olarak hazırlanması. Yani cihazınıza uzaktan erişim mümkün oluyor. Böylelikle örneğin bağlantınızda bir sorun var ise, bu durumu belirttiğinizde cihazınıza erişilip gerekti düzenlemeler yapılabiliyor.

öne çıkan haberler

Rahmi Koç’un zindelik sırları

Çin’den geldi, Türkiye’de hızla yayıldı

İlk soruda elenmişti, fenomen oldu

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat