İndir

ThreatFire

Spyware Doctor gibi alanında başarılı yazılımlara imza atan PC Tools’dan antivirüs yazılımlarına ilave destek veren başarılı bir yazılım daha.

Klasik antivirüs yazılımlarıyla beraber çalışarak onların yakalayamadığı ve tanıyamadığı zararlı tiplerini tanıyabilen, arkaplanda çalışarak anlık koruma sağlayan ücretsiz ve etkili bir güvenlik yazılımıdır.

Threatfire, klasik antivirüs yazılımlarından farklı bir mantıkla çalışır. Klasik antivirüs yazılımları imza-tabanlı çalışır. Yani virüsleri, veritabanlarında bulunan imzalarına bakarak algılar. Yeni çıkan bir zararlı, antivirüs yazılımının veritabanına kaydedilene kadar antivirüs yazılımınca tanınmaz.

Threatfire ise imza tabanlı olarak değil, zararlı yazılımların çalışma şekillerini algılayarak çalışır. Örneğin daha önce rastlanmamış, klasik antivirüslerce tanınmayan bir yazılım sizin klavyeden yazdıklarınızı kaydediyorsa ThreatFire bunu algılar ve engeller.

ThreatFire, bilinen veya bilinmeyen spyware, adware, keylogger, virus, worm, trojan, rootkit, buffer overflow türlerindeki zararlılara karşı etkilidir.

Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Size teknik bilgi gerektiren sorular sorup detaylı ayarlar yapmanızı istemez.

Threatfire klasik antivirüslerle birlikte çalıştırıldığında daha etkili olur. Klasik antivirüslerin önlediği virüslere ilave olarak yukarıda sayılan diğer zararlı tiplerine karşı da etkili bir koruma sağlayarak güvenliğinizi artırır.

Threatfire’ın bu sürümü, ev kullanıcıları için ücretsizdir.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat