Teknoloji

The Legend of Zelda: Skyward Sword Nintendo Switch’e gelebilir

Nintendo, 2011 yılında Wii için The Legend of Zelda: Skyward Sword oyununu yayınlamıştı. En güzel Zelda oyunları arasında yer alan Skyward Sword’un bugün Nintendo Switch için çıkacağı iddia edildi. Eiji Aonuma‘nın iddialarına göre; Zelda Skyward Sword için kolları sıvanmış durumda.

Nintendo’nun baştan Skyward Sword’u yapacağını düşünmüyoruz. Muhtemelen Wii’deki görüntüler ve dokular yenilenip karşımıza sunulacak. Wii U’daki oyunlarını ısıtıp ısıtıp Switch’e sunan, uzun zamandır da yeni bir IP ile karşımıza çıkamayan Nintendo elindeki son kozları mı oynuyor acaba? Aslında bu olay o kadar da kötü değil.

Nintendo kültürünü bilmeyenler ve Zelda serisini oynamak isteyenler için yeni grafikler ile oyunların Switch’e gelmesi çok iyi. Mesela GameCube ve Wii U‘da yer alan, şahsen BoTW’dan sonra serinin en iyisi olan The Legend of Zelda: The Wind Waker‘ın Switch’e gelmesini dört gözle bekliyorum.

Ancak Nintendo eski oyunlardan çok yeni oyunlara da yönelmeli. Super Smash Bros. Ultimate ve Pokemon Let’s Go Nintendo Switch’i kısa bir süre daha götürür. Artık Metroid 4, Bayonetta 3, Luigi’s Mansion 3 ve 2D Super Mario Bros. gibi yapımlar görmemizin zamanı geldi.

öne çıkan haberler

Ona ‘yarasa berber’ diyorlar

İşte dünyanın en iyi korunan yeri

Gazetecileri görünce yolunu değiştirdi

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat