Genel HaberGüvenlikSunucuYazılım

Tam Ayrıntılı Deep ve Dark Web

Tam Ayrıntılı Deep ve Dark Web

Deep Web Nedir? Dark Web Nedir?

Dark Web vs Deep Web

Deep Web’te %100 Anonim Gezme ve Korunma Yolları Nedir?

Onion Yönlendirme Nedir?

Deep Web’te Kimler Oynar?

Dark web’e nasıl erişilir?

Önemli Bir Bilgi?

Deep web ve DarkWeb gibi Web tabanlı korsan Bölgeler içeriği herhangi bir nedenle standart arama motorları tarafından dizine alınmaz. Bunlar World Wide Web parçalarıdır.

Deep Web ‘in karşıt terimi yüzey ağdır. deep web, web postası, çevrimiçi bankacılık gibi çok yaygın kullanımları içerir, ancak talep üzerine bir video gibi ödeme duvarlı hizmetler ve çok daha fazlası. için de kullanılır.

İnternetin bu kısmı Deep Web olarak bilinir ve bildiğimiz Webin boyutunun yaklaşık 500 katıdır .

Deep Web vs Dark Web

 

Deep Web , şifreleme yöntemiyle olduğu gibi, geleneksel arama motorlarından gizlenmiş olan İnternet bölümünü; kataloglanmamış web sitelerinin toplamıdır . Dark Web , öte taraf olarak tanımlanır “kasten arama motorlarından gizlenir İnternetin karanlık kısmı, maskeli IP adreslerini kullanır ve yalnızca özel bir web tarayıcısı ile erişilebilir: parçası Deep webtir .”Burada deep web dark webin bir parçasıdır .

Dark Web Arama Motorları:

Onion.City

Onion.to

no evil

Memex Deep Web Arama MotoruDeep Web Arama Motorları:

WWW Sanal Kütüphanesi

SurfWax

IceRocket

Stumpedia

Freebase

TechDeepWeb

Onion

Onion Yönlendirme Nedir?   Onion yönlendirme, proxy yönlendirme gelişmiş bir form gibidir . Tek bir korunmasız sunucu üzerinden yönlendirmek yerine , her adımda veri paketlerinizi sürekli şifreleyen bir düğüm ağı kullanır .Onion düğümlerinin sadece bu “zinciri” nin sonunda, verileriniz şifresiz hale getirilir ve nihai varış noktasına gönderilir. Aslında, yalnızca bu “çıkış düğümü” mesajınızı şifre çözme gücüne sahiptir, bu nedenle başka hiçbir düğüm gönderdiğiniz şeyi bile göremez.  Araştırmacılara göre internetin sadece % 4’ü halk tarafından görülebiliyor.İnternetin kalan% 96’sının ” Deep Web ” den oluştuğu anlamına geliyor .Deep Net veya Dark Net , uyuşturucu satan , yazılım korsanlığı, taklit paralar ve daha pek çok sitenin bulunduğu Deep Web’in bir alt kümesidir . Hıza gelemiyorsanız, bunu makalenin altına açıklayacağız.Araştırmacılar Daniel Moore ve Thomas Rid’in ( Cryptopolitik ve Darknet adlı kitaplarında ) yaptığı son araştırmaya göre , Dep Web’in% 57’sinin Pornografi, Yasadışı Finanslar, Uyuşturucu Hubı, Silah Trafiği gibi yetkisiz içerikler tarafından işgal edildiği , sahte para birimi akışı ve daha birçoğu.deep Web’de herhangi bir şey yapmadan veya öğrenmeden önce, bir VPN ve Tor ile korunduğunuzdan emin olun .Gizli pazarın veya deep web sitelerine ( .onion etki alanı ile) erişmek istiyorsanız, deep web erişimi TOR ağını TOR tarayıcı paketi ile gerçekleştirerek yapılır. TOR , en yaygın kullanılan deep web tarayıcısıdır.

Aklınızda bulunsunTehlikeli yaşamaktan zevk almadıkça TOR tarayıcı penceresinin boyutunu DEĞİŞTİRMEYİNİZ . FEDS, rasgele şeyler üzerinde kimlikleri eşleştirebilecek ve tarayıcı penceresinin boyutuyla çevrimiçi ve diğer şeyleri eşleştirecek programlara sahip. Sizi Korkak yapmayacağım. Boyutu değiştirmediyseniz, çoğu kişi ile aynıdır.TOR’un % 100 anonim olması gerekmediğini lütfen unutmayın; yardımcı olması için deep web tarayıcı ayarları içinde JavaScript’i kapatmanız gerekir. Web kameranızın bağlantısını kesin veya kamerayı bazı siyah bantlarla engelleyin. Bilgisayar korsanları ve hükümetlerin bilgisayarınıza girme ve video ve kameraları açma yolları vardır.Şantaj ya da gasp olarak kullanılabilecek ya da federallerin kullandığı daha kötüsü görüntüleri olabilir.Mikrofonunuzun bağlantısını kesin veya kasayı iyi sarmak için bantla örtün. Aynı şey kamera gibi mikrofon için de geçerlidir, istediğiniz en son şey evde suçlu şeyler söyleyerek kaydedilmelidir.Koyu web üzerinde daha önce kullandığınız gerçek adınızı, fotoğraflarınızı, e-postanızı veya şifrenizi ASLA kullanmayın . Bu, izlenmenin en hızlı yoludur. Anonim bir e-posta hesabı ve daha önce

Deep web’e erişmek son derece kolaydır ve önlem almadığınızda üzerinde bulgulanması daha da kolaydır. Deep Web’te yeniyseniz, bu kılavuz yolda size yardımcı olacaktır.

Deep web ile en çok kim oynuyor?

Çoğu etkinlik için proxy sunucusu bağlantınız için biraz gecikme süresi olmasına rağmen sorun yaratmaz. Bununla birlikte, proxy bilgileriniz IP bilgileriniz için bir mahkeme celbi ile isabet edildiyse, gizli bilgileriniz tamamen korunmayacaktır.

Ancak proxy sunucular tam olarak anonim değildir. Geçen tüm trafik kayıtlarını tutarlar; bu da gerekirse size geri dönebilecekleri anlamına gelir.

Birisi IP adresinizi izlediyse, ev adresinin yerine proxy sunucunun IP adresi olarak görürler.

Onion yönlendirmeyi anlamak, proxy sunucuları kavramıyla başlamaktır . Bir proxy sunucusu, temel olarak veri paketlerinizin yoluna bir adım ekleyen, bu sunucu üzerinden bağlantınızı aktaran bir sunucudur.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat