Genel HaberSunucu

Sunucu kiralama için dikkat edilmesi gereken kurallar

Sunucu kiralama yaparken nelere dikkat edilmeli ? Hangi firmalardan hizmet alınmalı ?

Web siteleriniz, mail sunucularınız, backup sunucularınız, oyun sunucularınız yada kişisel sunucu kullanımı yapıyorsunuz. Daha yolun başındasınız ve nasıl bir sunucu alacağınızı bilmiyorsunuz.

Sunucu kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken kuralları listeledik.

Sanal sunucu kiralama işlemi yaparken sunucunun konumu ve raid yapısı olup olmamasına dikkat edilmelidir. Raid 1, 5 yada raid10 sistemleri tercih edebilirsiniz. Eğer siteler yada yüksek trafik kullanımı yapacaksanız limitsiz trafik olmasına dikkat edilmelidir. Max kaç Ip alınıyor bunu baştan sormalısınız ve iade süreci olarak kayıtsız şartsız kaç gün iade sunuyorlar. Mümkün ise 1 günlük deneme süresi talep edebilirsiniz. Firmayı seçerken mutlaka müşteri yorumlarına bakmak gerekir. Eğer forumdan bulduysanız mutlaka hakkında bir konu açın.

Örnek konu başlığı;

A firmasını nasıl bilirsiniz

Konu Metni;

Merhaba,

Arkadaşlar a firmasından bir sunucu alacağım kullanan varsa bilgi verebilir mi ? Kasma, donma veya kesinti durumu oluyor mu ?

şeklinde konu açarak müşterilerinden durumu öğrenebilirsiniz.

Son olarak sunucu kısmında acemiyseniz yabancı firmalar yine Türk firmaları tercih edebilirsiniz. Sizi yurt dışından hizmet alma konusunda tavsiye veren olursa dikkate almayınız.

 

 

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat