Teknoloji

Steam yanlışlıkla oyun dağıttı

PC oyuncularının gözdesi Steam‘in, Ağustos ayındaki güncellemesi ile bedava oyun dağıttığı ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Steam’de oyun kodları ile oyun indirme opsiyonu da bulunuyor. Ukraynalı güvenlik araştırmacısı olan Artem Moskovsky‘nin, Steam’deki açıktan dolayı rastgele oyun kodları ürettiği ve bunu Steam’e raporladığı bugün ortaya çıktı.

Steam’e bu durumu raporlayan Artem Moskovsky, bu davranışı için Steam’den tam 20.000 dolar para ödülü almayı başardı. 7 Ağustos 2018 tarihinde bu hatanın kapatıldığını belirten güvenlik ekibi, bu hatanın raporlanmasından dolayı Artem Moskovsky’e de teşekkürlerini iletti.

Her platformda bu tip güvenlik açıkları olabiliyor. Ancak bu denli büyük bir güvenlik açığının raporlandıktan 4 gün sonra kapatılması büyük bir hayal kırıklığı. Bu 4 gün içerisinde Steam’deki bu güvenlik açığından dolayı kaç kişi bedava oyun aldı bilinmiyor. Umarız ilerleyen günlerde de bu tip güvenlik açığı diğer platformlarda da yaşanmaz.

öne çıkan haberler

Jennifer Lopez’in pozu olay oldu

Süper Loto talihsizi

Futbol hayatı tehlikede

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat