Genel Haber

Stalkerlar müjde! Instagram ekran görüntüsü bildirimleri göndermekten vazgeçti

 
Snapchat’in ayak izlerini takip eden Instagram, Şubat ayında test etmeye başladığı ekran görüntüsü bildirimleri göndermekten vazgeçti. Daha önce bir grup test kullanıcısının hizmetine sunulan bu özellik, tıpkı Snapchat’de olduğu gibi hikayelerin ekran görüntüsü alındığında hikaye sahibine bildirim gidiyordu lakin sosyal medya devi Instagram, çok tartışılan bu özellik için geri adım attı.
 
Ayrıca Bkz.Google Translate artık daha zeki 
En kötüsü de bu özelliği kimlerin kullandığı net olarak bilinmiyordu. Peki ya Instagram’ın test ettiği bu özellik nasıl çalışıyordu? 
 
Eğer hikayenizin ekran görüntüsünü kimin aldığını merak ediyorsanız, hikayenizi yukarı kaydırmanız yeterli. Bu kısımda  hikayenin ekran görüntüsünü alan kullanıcıların yanında küçük bir yıldız beliriyor. Üstelik Instagram bu yıldızın ne anlama geldiğini küçük bir notla da açıklıyor lakin tehlikenin artık son bulduğunu söyleyebiliriz. 
 
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat