Teknoloji

Sound on Display ile ekranı hoparlör olarak kullanacak!

Güney Koreli teknoloji üreticisi Galaxy S10 ailesi ile birlikte Infinity-O tasarımına geçerek çentik kavramına yeni bir anlam yükleyecek. Telefonun sağ veya sol üst köşesine kamera için delik açacak olan firmanın daha başka planlarının olduğu bugün ortaya çıktı. Sound on Display teknolojisi sayesinde tasarımda büyük bir değişikliğe gidilebilir. Peki, nedir bu

Sound on Display?

Sound on Display isminden de anlaşılacağı gibi ekran yüzeyini hoparlör olarak kullanma teknolojisi olacak. Daha önce Xiaomi ve Vivo firmaları bu teknolojiye yer vermişti. Ahizeyi küçük delikler ile ekrana yerleştiren Çinli firmaları şimdi de Güney Koreli devimiz izleyecek gibi görünüyor.
Hoparlörün ekrana entegre edilmesi, yeni çıkacak olan Galaxy modellerinde çentiğin komple kalkmasını sağlayabilir. CES 2019 etkinliğinde tanıtılması beklenen bu teknolojinin henüz ne zaman uygulanacağı bilinmiyor. Ancak kameradan dolayı yine küçük bir delik telefonların ön bölümünde yer alabilir.
Gerçek anlamda yüzde yüz kullanabilir tam ekran tasarımı için kızaklı sisteme geçilmesi mevcut teknolojiden dolayı şart gibi görünüyor. Bakalım 2020 ve onu izleyen yıllarda tasarım açısından büyük firmalar nasıl bir yol izleyecek?

 

Falcao gözlerine inanamadı

Ozan giderse o gelecek

Nergis koklamak 1 TL

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat