İndir

Sandboxie

Bilgisayarınıza inndirip kurduğunuz programların kötü niyetli yazılımlar içermesinden mi korkuyorsunuz?
İstemediğiniz bir yazılımı kaldırmak için çok mu fazla zaman harcıyorsunuz?

Sandboxie, istediğiniz programları tecrit edilmiş bir alan (kum havuzu olarak adlandırıyor) veya diğer bir tabiriyle bir çeşit sanal disk içerisinde çalıştırıp, bilgisayarınızdaki diğer programlar ve veriler üzerinde değişiklik yapmasını ve diskinize yayılmasını engeller.

Programın Sağladıkları:

Güvenli İnternet Gezintisi: İnternet tarayıcınızı kum havuzunda çalıştırır. Böylece tarayıcınız üzerinden innDirdiğiniz yazılımlar da bu havuzun içinde kalır
Gelişmiş Gizlilik: İnternette gezintiniz esnasında oluşan geçmiş kaydı, çerezler ve geçici internet dosyaları kum havuzunda tutulur ve diskinize yayılmaz.
Güvenli E-mail: E-maillerinize ekli olarak gelen kötü niyetli yazılımlar kum havuzu içinde saklanarak diskinize yayılması önlenir.
Sisteminiz Sağlam Kalır: Kuracağınız yazılımları tecrit edilmiş alanlarda hapseder ve dosyalarının diskinize yayılmasını önler. Böylece bilgisayarınızın zamanla yavaşlamasını engeller ve sürekli temizlik yapmanıza gerek kalmaz.

Programın çalışma şekli aşağıdaki animasyondan daha iyi anlaşılabilir:

Programın Türkçe de dahil 14 dil desteği vardır. Windows 64-bit desteği bulunmamakta, Windows 7 (32-bit) desteği bulunmaktadır.

30 günlük deneme süresi sonrasında programı satın almanız için hatırlatma ekranı çıkar.

Programı beğenirseniz ve satın almak isterseniz fiyatı 22€’dur. Lisanslı sürümünde 30 günlük kullanım sonrasında çıkan hatırlatma ekranı yoktur. “Forced Programs and Folders” özelliğini de yine lisanslı sürümde kullanabilirsiniz. Ayrıca programı aynı anda birden fazla kez çalıştırabilirsiniz.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat