İndir

Rising Firewall 2010

Üreticiden: Rising Firewall, çevrimiçiyken bilgisayarınızı saldırılardan korumak üzere tasarlanmış özelleştirilebilir bir kişisel bilgi güvenliği ürünüdür.

Güvenlik duvarı kullanımı, bilgisayar güvenliği için kesinlikle gerekmektedir. Bilgisayarın 65,635 portunu kontrolsüz bırakmak, güvenliği elden bırakmak ile eşdeğerdir. Rising Firewall, kolay kullanıcı arayüzü ile, her seviyeden kullanıcıya portların kontrolünü sağlamaktadır.

Özellikler:
Güvenlik Duvarı ile Çoklu Hesap Yönetimi
Güvenlik duvarı, iki hesaba sahiptir: bir yönetici hesabı ve bir kullanıcı hesabı. Güvenlik duvarı, iki hesap arasında geçiş yapılabilmesini sağlayan bir fonksiyon içerir. Yönetici bütün koruma duvarı fonksiyonlarını yürütebilirken, kullanıcı hesabı koruma duvarı ayarlarını ve kurallarını değiştiremez veya koruma duvarının işlevini başlatamaz/durduramaz ve koruma duvarı işlevinden çıkamaz. Ayrıca, yönetici hesabına geçebilmek için kullanıcının yönetici parolasını da biliyor olması gerekir.

Truva Atı Tanımlama Teknolojisi
Buluşsal virüs tarama teknolojisi sayesinde, bir program internete bağlandığında, truva atı tarayıcısı programı taramaya başlayacaktır. İşlem şüpheli bir işlemse, kullanıcı uyarılır. Bu teknoloji, şüpheli programları otomatik olarak tanımlayabilme yetisini arttırır.

IE Fonksiyonuna Yönelik Çağrı Durdurma
IE açık bir Com bileşeni çağrı arayüzü sağladığından, kötücül programlar tarafından çağrılabilir. Bu fonksiyon, IE arayüzü çağrısı gerektiren programları kontrol eder. Eğer programın kötücül bir program olduğu tespit edilmişse, kullanıcı uyarılır.

E-Dolandırıcılık Karşıtı ve Truva Atı Karşıtı İnternet Sitesi
Bu internet sitesi, yasadışı, yüksek oranda riskli ve/veya yüksek orandan tehlikeli internet sitelerinin bir listesini içeren bir dizi güçlü ve yükseltilebilir kara liste kuralları sağlar. Kara liste kurallarını kullanarak, listede yer alan internet sitelerine yönelik herhangi bir erişim teşebbüsü engellenecektir.

Modül Testi
Güvenlik duvarı, bütün modüllerin internet erişimini kontrol edebilir. Bir uygulama internete eriştiğinde, koruma duvarı, onay verilip verilmediğini görmek için modülün yetki durumunu kontrol edecektir. Eğer onay verilmemişse, internete erişim engellenir. Önceden, ilgili DLL’ler yerine uygulamaları test ediyorduk. Modül testi artık, internete erişebilmek için truva atlarının normal işlemlere nüfuz etmesini engelleyecek.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat