Teknoloji

Resident Evil 2 Remake için yeni videolar yayınlandı

Capcom’un geçtiğimiz yıl içerisinde satışa sunduğu Resident Evil 7, seriyi apayrı bir noktaya taşımıştı. Genel olarak bir korku/hayatta kalma oyunu olarak doğan seri, 4. oyun ile birlikte aksiyon tarzına kaymıştı. Bu durum serinin fanlarını pek memnun etmese de satış rakamları bazında Capcom’un beklentilerini karşılamıştı. Bir süre seriyi bu şekilde devam ettiren Capcom, 7. oyunla birlikte çıtayı bambaşka bir noktaya yükseltti.

Aksiyon tarzında bir havada devam eden seri, aniden Outlast tarzı bir hayatta kalma oyununa dönüşmüştü. Bu durum bazılarını memnun etse de genel tepkiler Resident Evil serisinin acilen özüne dönmesi yönündeydi. Nitekim Capcom bu tepkilere kayıtsız kalmadı.

Geliştirici stüdyonun yetkili isimleri, sıfırdan yeni bir Resident Evil oyunu yapmak yerine, serinin en çok sevilen oyunlarından biri olan Resident Evil 2’yi tekrardan ele almayı tercih etti.

Resident Evil 2 Remake denildiğinde, aklınıza orijinal oyunun grafikleri biraz iyileştirilmiş hali gelmesin. Malum günümüzde pek çok remake oyun grafiklerin biraz oynanmasından ibaret. Fakat Resident Evil 2 Remake’te grafiklerden tutun da ara videolara, hatta görüntü açısına kadar pek çok unsur elden geçirilmiş durumda.

Nitekim yayınlanan oynanış videolarıyla bu değişim net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Capcom, 25 Ocak’ta PC, PS4 ve Xbox One için satışa sunacağı Resident Evil 2 Remake için 10’un üzerinde oynanış videosu paylaştı.

öne çıkan haberler

Çin’den geldi, Türkiye’de hızla yayıldı

İlk soruda elenmişti, fenomen oldu

Benzema’dan Valbuena’ya hakaret

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat