Teknoloji

Red Dead Redemption 2 ne kadar sattı

Gelen başarı sonrası ikinci oyun üzerine çalışmalar hemen başladı. Yıl 2011 olduğunda Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 üzerinde hayli yol kat etmişti. Fakat GTA 5’in geliştirme sürecinde yaşanan aksaklıklar, Red Dead Redemption 2 ekibinin de bu projeye kaydırılmasına neden oldu.

Nitekim RDR 2’nin çıkışı biraz gecikerek 2018’e kadar sarktı. Fakat görünen o ki Red Dead Redemption 2, ciddi anlamda beklediğimize değmiş.

Sadece ilk üç gününde yapımcısına 750 milyon dolar kazandıran oyun, para basmaya devam ediyor. Rockstar Games’in de çatısı altında bulunduğu Take Two’dan yapılan son açıklamaya göre, RDR 2 şimdiye kadar 17 milyondan fazla satmış durumda. Bu satış rakamlarına kutulu ve dijital kopyalar dahil edilmiş.

RDR 2, şimdiden ilk oyunun satış rakamlarını geride bırakmış durumda. Muhtemelen önümüzdeki günlerde PS Store ya da Xbox Live Store’da gerçekleşecek olan bir indirim kampanyasıyla satışlar ikiye de katlanabilir.

öne çıkan haberler

Jennifer Lopez’in pozu olay oldu

Yüzlerce kedisi var

Emekliye çifte müjde

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat