Teknoloji

Rapoo V280 optik oyuncu mouse inceleme

Rapoo V25S ile kıyaslayacak olursak, görünümde neredeyse aynı olduklarını söyleyebiliriz. Rapoo V25S’in tuşlarının basış hissiyatları genel olarak başarılıydı. Sadece sol yan tarafta konumlandırılan iki tuşun pek sağlam his vermediğinden söz etmiştik. İşte bu kötü his, maalesef Rapoo V280’in tüm tuşlarında geçerli. Büyük tuşların sanki altında fazla boşluk varmış gibi, “net” basmanıza imkan tanımıyor. Sanki tuşlar parmaklarınızın altından kaçıyormuş gibi. DPI seviyesini değiştirme tuşu bile stabil değil.

Rapoo V280 optik oyuncu mouse inceleme

İyi bir kullanım hissi oluşturamıyor

Bildiğiniz üzere bir gaming mouse’u alırken tutuş hissi ve tuşların sunduğu tıklama hissi çok önemlidir. O sağlam ve tok hissi almak istersiniz, ki kendinizi oyunlarda daha güvende hissedebilirsiniz. Kendi adıma konuşmam gerekirse, bu mouse’u bırakın oyunları, masaüstünde gezinti yaparken bile kullanmak istemem.

Unutmadan, 7000 DPI seviyesine kadar çıkabilen mouse, haliyle farklı DPI modları arasında geçişler yapmanıza imkan sunuyor. Rapoo’nun indireceğiniz ücretsiz yazılımı sayesinde hem DPI seçimleri hem de ışıklandırma seçenekleri arasında düzenlemeler yapabiliyor, tuşları programlayabiliyorsunuz.

Bunu almak yerine V25S’i almayı düşünebilirsiniz

Son sözlere gelecek olursak, ürünün yurt dışında 39 euro’luk satış fiyatı bulunuyor. TL olarak hesapladığımızda da yaklaşık 239 TL yapıyor. Daha önce incelediğimiz Rapoo V25S ise, TL olarak yaklaşık 132 TL’ye denk geliyordu. Kısacası, bu iki model arasında bir tercih yapmamız gerekirse kesinlikle V25S’i önerebiliriz. Hem daha iyi bir kullanım sunuyor hem de daha uygun fiyatlı.

öne çıkan haberler

Ünlülerin instagram pozlarını ‘trol’lediler

Alkollü sanılan sürücü ‘kolonyalı’ çıktı!

Kargo paketinden çıktı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat