İndir

R-Crypto

R-Crypto, masaüstü, dizüstü bilgisayar ve çıkarılabilir veri depolama aygıtlarında bulunan kişisel verileri şifreleyip korumayı amaçlayan, kullanımı kolay bir disk şifreleme programıdır.

Program verileri korumak için sanal şifreli diskler (sanal şifreli veri depolama aygıtları) oluşturur. Bu diskler gerçek zamanlı veri şifreleme ve tamamen kullanıcı tarafından özelleştirilebilir yapıya sahiptir. Bu sayede önemli dosyalarınızı burada tuttuğunuzda şifreleme çözülmeden içeriği kimse görüntüleyemez. Bu disklere erişim diğer disklere erişim gibi olup aynı şekilde kes/kopya/yapıştır gibi tüm işlemleri de uygulayabilirsiniz.

Tüm verileri şifrelenmiş sanal diskte konteyner dosya (kapsayıcı dosya) şeklinde saklayabilir ve şifreli sanal diski bir sabit disk gibi kullanıp dosya kaydedebilirsiniz (USB disk, CD/DVD ya da diğer ortamlar).

Program verileri sanal diskte Microsoft Windows işletim sistemi şifreleme alt yapısı kullanarak şifreler. AES şifreleme 128, 196 ve 256 bit uzunluğunda.

Özellikler:
Tüm yapılacak işler R-Crypto yönetim panelinden gerçekleştirilir.
Şifreli sanal diskler sihirbaz arayüz sayesinde daha kolay oluşturulur.
Çok kullanılan bağlı sanal diskler listelenir.
Otomatik olarak bağlı şifrelenmiş sanal disk listesi ayarlanabilir.
Şifrelenmiş disklerin boyutu ayarlanabilir.
Sistem tepsisinden (saatin yanı) kolayca erişilebilir.
Salt okunur olarak şifrelenmiş diskler bağlanabilir.
Diskler ayrı ayrı yapılandırılabilir.
Şifrelenmiş diskler güvenle temizlenebilir.
Konteyner dosya yeniden yazma ve silmeye karşı şifrelenebilir.
Çeşitli sistem uygulamalarını (disk birleştirme gibi) destekler.
Windows 2000 ve üzerini destekler.
Program ev kullanıcıları için ücretsizdir.

Ücretsiz kullanım hakkında:
Kayıt olmazsanız 30 gün kullanabilirsiniz. Kayıt için bu bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurmanız (ad/e-posta) yeterli olur. E-posta adresinize gelen kayıt anahtarını kopyalayıp, programın “About” kısmında yer alan “Registry”a yapıştırıp “OK” tuşuna bastığıınızda ücretsiz kullanabilirsiniz.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat