Teknoloji

PUBG PS4 için geliyor!

100 kişinin devasa bir harita üzerinde, tek bir kişi kalana kadar çatışması oyun dünyasında oldukça fazla tutulan bir konsept oldu. Bu konsepte sahip ilk yapımlardan birisi de PlayerUnknown’s Battlegrounds yani genel olarak bilinen ismiyle PUBG’ydi.

İlk olarak PC için Steam üzerinden satışa sunulan PUBG, kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Muhtemelen oyunun yapımcıları bile PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın bu kadar tutacağını tahmin etmemişlerdi.

Bir anda Counter Strike Global Offensive’teki kitlenin önemli bir bölümü de PUBG’ye kaymış ve bu alandaki oyuncu sayısında önemli artışlar yaşanmıştı.

Yapımın ilgi görmesi, diğer platformların da önünü açtı. PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın konsollar için geleceği dönemde, Microsoft beklenmedik bir hamle ile PUB G’yi sınırlı bir süreliğine de olsa kendi konsolu Xbox One’a özel kıldı. Bu PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın PS4 için gecikmeli çıkacağı anlamına geliyordu.

Nitekim 2018’in sonlarına yaklaşmış olmamıza karşın hala PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın PS4 sürümünden ses seda yok.

Son olarak geçtiğimiz gün oyun hakkında bazı önemli iddialar ortaya atıldı. Sony’e yakınlığı ile bilinen bazı isimler, oyunun 6 Aralık’ta düzenlenecek olan The Game Awards 2018’de duyurulacağını ve sonrasında PS Store’da listeleneceğini belirttiler. Elbette bu iddiaların henüz netlik kazanmadığını hatırlatmamız gerekiyor.

öne çıkan haberler

14 saatte pişiyor

Emekliye çifte müjde

Yüzlerce kedisi var

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat