Teknoloji

Project Cars 3, NFS Shift tarzında olacak

Hatırlanacağı üzere Need for Speed serisinin 2009 ve 2011 yıllarında yayınlanan Shift oyunları Slightly Mag Studios imzası taşıyordu. Hem NFS Shift, hem de Shift 2 Unleashed simülasyon dinamikleriyle ön plana çıkan yapımlardı.

Bu tarz bazı oyuncular tarafından beğenilse de NFS fanlarının pek ilgisini çekmedi. Sonuç olarak 2011 yılında çıkan Shift 2 oyunundan sonra Electronic Arts simülasyon olayını fazla uzatmadı.

Fakat Shift oyunlarının yapımcısı olan Slightly Mag Studios yoluna Project Cars projesiyle devam etti.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde serinin 3. oyunu olan Project Cars 3 duyurulmuştu. Stüdyonun en yetkili ismi konumunda bulunan Ian Bell, Project Cars 3 hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Ian, Project Cars 3’ün simülasyon dinamikleri açısından Shift’in devam oyunu gibi olacağını açıkladı. Yani serinin yeni oyununun NFS Shift ve Shift 2 ile derin benzerlikler içereceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Slightly Mag Studios patronu ikinci oyunda yoğun eleştirilere maruz kalan karmaşık içerik sorununun da üçüncü oyunda düzeltileceğini söyledi. Ian, “ikinci oyunda neleri yapmamamız gerektiğini öğrendik. Dolayısıyla üçüncü oyun daha eğlenceli olacak.” dedi.

Project Cars serisinin yeni oyununun hangi platformlar için çıkacağı henüz açıklanmadı. Fakat büyük bir ihtimalle Switch es geçilerek PC, PS4 ve Xbox One için çıkacaktır.

Robinho için affettirme zamanı

Zeynep Alkan’dan olay paylaşım

Bilimi şaşırtan insanlar!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat