Teknoloji

Pokémon: Let’s Go Pikachu! PC’de çalıştı!

Game Freak‘in Switch’te Pokemon oyunu yok diyenlerin gazını almak için çıkardığı, bu zamana kadar ki Pokemon oyun kültürüne ters olan oyunu Pokémon: Let’s Go Pikachu ve Eevee şimdi PC’de oynanabiliyor. Bildiğiniz gibi Nintendo Switch bir talihsizlik yaşamış ve çıkışının ilk yılında kırılmıştı.

Bu kırılma hem ana konsol hem de PC emulatorü şeklinde olmuştu. Yuzu isimli ekip, Switch oyunlarının PC’de oynanması için uzun süredir çalışıyor. Ekip Super Mario Odyssey’i yüzde 100’e yakın başarıda oynatmanın ardından şimdi de Pokemon: Let’s Go Pikachu ve Eevee oyunlarını PC’de çalıştırmayı başardı.

Ancak oyun şimdilik tam anlamı ile PC’de oynanamıyor. Özellikle konuşma bölümlerinde doku hataları olduğundan altyazılar okunmuyor. Ancak Yuzu ekibi yakında bu sorunu da çözecek gibi görünüyor.

Nintendo’nun korsandan maalesef ki darbe üzerine darbe aldığı bugünlerde Pokemon oyunlarının PC’de oynanabilmesi hiç de hoş olmadı. Umarız Nintendo korsanın önüne geçmek için ciddi yaptırımlar uygular.

öne çıkan haberler

Bunları sakın yemeyin!

Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor

Genç futbolcunun boynu kırıldı!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat