Teknoloji

PlayStation Classic zor olsa da hacklendi

Sony, Nintendo‘nun yolundan giderek PlayStation 1’in HDMI girişli Classic sürümünü geçtiğimiz gün satışa sunmuştu. Türkiye’de de dünya ile aynı anda satışa sunulan PS Classic, içerisinde önyüklü oyunlar ile geliyordu. Bu oyunlar native yürütme yerine bir emulatör yardımı ile çalıştırılıyordu.

Detaylı analizlerde pek başarılı bulunmayan bu emulatör, RETRO GAMING ARTS isimli YouTuber tarafından bugün hacklendi. Çıktığı ilk gün hacklenen PS Classic, şimdilik emulatöre müdahaleye izin veriyor. Ekstradan PlayStation 1 oyunlarına konsola aktarmak şimdilik mümkün görünmüyor.

Hacklenen PS1 Classic‘te emulatörün ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Bu ayarlar arasında görüntü filtresi, kare atlama, FPS değeri gösterme, hile yapma, klavye ve mouse bağlama ve yazılım filtresi değiştirme gibi seçenekler bulunuyor.

Şimdilik bu hack yöntemi oldukça karışık olduğu için son kullanıcıya hitap etmiyor. Bakalım hackerlar herkesin kırabileceği bir araç yayınlayacak mı?

öne çıkan haberler

Muğla’da şaşırtan görüntü

Güzellik algısını yıkan kadınlar

Ünlüleri kıskandıran düğün!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat