Teknoloji

PlayStation 4 Pro fan sesi sorunu çözüldü!

Sony, PlayStation 4’ün PC’lerin çok gerisinde kalmasının ardından PS4 Pro ile karşımıza çıkmıştı. PS4’ten grafiksel açıdan daha güçlü olan PS4 Pro, bir takım sorunları beraberinde getirmişti. PS4 Pro sahiplerinin büyük bir bölümü konsollarının fanının neredeyse uçak gibi ses çıkardığından şikayetçi olmuştu.

Güncellemeler ile çözülmeyen bu sorun nihayet bugün Sony tarafından çözüldü. Ancak PS4’ün fan sesi sorununu çözmek için yeni bir PS4 Pro almanız gerekiyor. Digital Foundry ekibi Red Dead Redemption 2 Bundle‘ı ile gelen PS4 Pro’nun fan sesi sorununundan kurtulduğunu ortaya çıkardı.

Yapılan testlere göre CUH-7200 kod numaralı PlayStation 4 Pro modeli hem daha az ısınıyor hem daha az fan sesi çıkarıyor. Önceki PS4 Pro modelleri 50 ila 55 db fan sesi çıkarırken, CUH-7200 modeli 44 ila 48 db arasında fan sesi çıkarıyor.

PS4 Pro’nun abartılı bir fiyata satılan 500 milyon özel sürümünde bile bu sorun çözülmemişti. Görsel açıdan standart hiçbir albenisi olmayan düz siyah PS4 Pro’da bu sorunun çözülmesi çok ilginç doğrusu.

PlayStation 4 Pro fan sesi

PlayStation 4 Pro’dan kat ve kat daha güçlü olmasına rağmen Xbox One X‘te neredeyse fan sesi hiç duyulmuyor. Sony’nin nasıl böyle bir hata yaptığı merak konusu. Bakalım PlayStation 5 döneminde bu tip ısınma ve fan sesi sorunları yaşayacak mıyız?

öne çıkan haberler

14 saatte pişiyor

Jennifer Lopez’in pozu olay oldu

Yüzlerce kedisi var

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat