Teknoloji

Online Bankacılık Ödülü’nü kazandı

Online bankacılık ve e-ticaretin gittikçe yaygınlaştığı göz önünde bulundurulduğunda, tehditlerin artması şaşırtıcı değil. İngiltere’de yayınlanan yakın tarihli bir rapora, banka müşterilerinin 2018 yılının ilk altı ayında dolandırıcılara 500 milyon pound kaptırdığını ortaya koydu. Siber güvenlik sağlayıcıları, potansiyel tehditleri azaltmak için çözümler sunarak büyüyen bu endişelere hızlı bir şekilde yanıt veriyor.

Nasıl test edildi

 İngiltere merkezli bağımsız IT güvenliği test ve danışmanık kuruluşu MRG Effitas, piyasada yer alan geniş çözüm yelpazesini sıralamak amacıyla, dört çeyrek boyunca yaygınlaşmış finansal kötü amaçlı yazılım ve botnetler kullanarak finansal güvenlik çözümlerini test etti.

Bu testler, gerçek koşullar oluşturularak üzerinde aktif finansal zararlı yazılımlar bulunan bilgisayarlarda güvenli tarayıcıların online bankacılık ve elektronik alışveriş işlemlerini koruyup koruyamadıklarını analiz etti. Güvenli tarayıcılar, zararlı yazılımların kredi kartı bilgilerini çalmalarını ya da online bankacılık işlemlerini değiştirmelerini önleyebilmelidir.

ESET Internet Security

Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması

MRG Effitas; bu testler kapsamında, günlük web kullanıcılarına kapsamlı koruma sağlayan gelişmiş bir çözüm olan ESET Internet Security‘yi de analiz etti. “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” da dahil olmak üzere son derece gelişmiş bir dizi özellik sunan yazılım; kullanıcıların güvenli bir şekilde online ödeme yapabilecekleri ve internet bankacılığı kullanırken veya web tabanlı kripto cüzdanlara erişirken otomatik olarak korunabilecekleri; özel güvenliğe sahip bir tarayıcı içeriyor.

Tuş kaydedici yazılımlara karşı da koruyor

Yazılım aynı zamanda daha da güvenli işlem yapılabilmesi için klavye ve tarayıcı arasındaki iletişimi şifreliyor ve bunun yanı sıra; bir bilgisayardaki tuş vuruşlarını izlemek ve kaydetmek için kullanılan keylogger yazılımlarına karşı da koruma sağlıyor. Testlerin ardından ESET‘in kazananlar arasında olduğu açıklandı.

öne çıkan haberler

14 saatte pişiyor

Jennifer Lopez’in pozu olay oldu

Yüzlerce kedisi var

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat