Yazılım

Önemli yenilikler içeren yeni WhatsApp güncellemesi yayınlandı

Bir süredir WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan sızıntılardan sonra Facebook, WhatsApp için yeni kapsamlı bir güncelleme yayınladı. Şimdilik sadece iOS platformu için yayınlanan bu güncelleme, önemli yenilikleri de beraberinde getiriyor.

Instagram ve Facebook videoları WhatsApp içinde oynatılabiliyor

2.18.51 sürümü ile birlikte artık WhatsApp kullanıcıları, kendilerine mesaj olarak gönderilen Facebook ve Instagram videolarını WhatsApp uygulamasının içinden çıkmadan konuşmalar arasında geçiş yaparak pop-up halinde oynatabiliyor.

Aynı zamanda WhatsApp grupları için de bazı değişiklikleri içeren güncellemeyle birlikte grup yöneticileri, diğer grup üyelerinin yetkilerini düzenleyebiliyor. Böylelikle grup yöneticileri artık grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını düzenleyebilecek kişileri seçebiliyor. Yeni özellikle birlikte herkes istediği gibi grup bilgilerini güncellemesi engellenebiliyor.

WhatsApp’a videolu konferans özelliği ne zaman gelecek?

Bildiğiniz üzere kapsamlı WhatsApp güncellemesiyle birlikte kullanıcıların en fazla beklediği özellik birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü görüşme yapabilmesiydi. Ne yazık ki mevcut güncelleme bu özelliği içermiyor ancak WABetaInfo aracılığıyla paylaşılan bilgiler, bu özelliğin haziran ayı içerisinde sunulacağını gösteriyor.

Eğer yeni WhatsApp güncellemesi otomatik olarak yüklenmediyse App Store uygulamasının “Güncelleme” sekmesinden 100 MB‘lık yeni WhatsApp güncellemesini kurabilirsiniz.

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat