Genel HaberYazılım

Mysql hosting nedir ? ve mysql hosting’in önemi.

Bu yazımda mysql hosting ve mysql sisteminin öneminden bahsetmek istiyorum.

Mysql kısaca verileri depolayan bir veritabanı sistemidir. Bizim korkmamız gereken datamızdır hele ki saldırganlar bu sql verilerini alısıya kadar. Bizimde burada yapacağımız şey sql datasını çok iyi bir şekilde korumaktadır. Eğer çok iyi bir siteniz varsa ve siteden iyi para kazanıyorsanız her zaman en iyisi yapmak zorundasınız. Bizim burada yapacağımız tek şey sql verisini korumaktadır. Siteniz hacklense bile saldırganlar en fazla ftp dosyalarınızı çeker. SQL üzerinde değişiklik yapamaz ve sql i ele geçiremez. Bizim burada ki savuma mantığımız sql datasını farklı bir yerde bulundurmak olacaktır.

Sitenizin hit durumu ve sorgu sistemine göre ufak bir sanal sunucu veya bulut sunucu işinizi görecektir. Uzman kişilerden Mysql 5.6(stabil) kurmasını ve sql i import etmesini isteyebilirsiniz. Firewall ayarlarından sql sunucusunun web sunucunun IPsine izin verin ve gereksiz tüm portları kapatın.

Mysql hosting’in avantajları nedir ?

 

Performans

Standart hostingde cpu sorunu veya farklı kaynak sıkıntısı yaşıyorsanız mysql hosting tam size göre sitede daha çok ziyaretçi giriş yapabir ve %70’e kadar daha çok performans alırsınız.

Taşıma kolaylığı

Site taşıma yaparken ve sql dosyanız yüksek boyuttaysa import etmek çok zordur. Ek sunucu kiralayıp maaliyeti yükseltmek yanlış bir tercih olacaktır bu nedenle sadece ftp datasını taşıyıp config dosyanızı düzenlemeniz hem zaman hemde taşıma konusunda sizi yormayacaktır.

Güvenlik

Web siteniz hacklendiğinde sql verilerini çekildiğinde sistemi yeniden derlemesi ve uğraşması sizi yoracaktır. Bunun yerine sql hosting kullanarak datanızı localden alıp farklı noktaya taşırsanız saldırganlar sql sisteminize ve müşterilerinize zarar veremezler.

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat