Genel Haber

LinkedIn’e QR Kod ve çeviri özelliği geldi

Facebook dünyanın en popüler sosyal ağı olsa da sosyal medya etkileşimlerini iş hayatından ayrı tutmak için LinkedIn platformunu kullanan çok sayıda kişi var. Eğer siz de bunların arasında yer alan bir LinkedIn kullanıcısıysanız şirketin yaptığı bazı yenilikler ilginizi çekebilir.
 

Ayrıca Bkz.Apple yeni nesil iPhone’ların modemini MediaTek’ten tedarik edebilir

LinkedIn’in kendi platformunda sunmaya başladığı yeni özelliklerden biri aslında pek de yabancı olmadığımız QR kodlar ile ilgili. Tahmin edebileceğiniz gibi QR kod, kullanıcıların karşılaştıkları kişilerin profillerini hızlıca bulmasını ve anında onlarla profesyonel ağda bağlantı kurmasını sağlayacak.
 

Çeviri özelliği de geldi

Söz konusu özellik kullanıcıların sadece QR kod tarayarak yeni kişiler ekleyebileceği LINE gibi diğer birçok uygulamada zaten yer alıyor. LinkedIn’in iOS ve Android uygulamalarına gelmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü bilemiyoruz ancak geç olması hiç olmamasından iyidir.
 
LinkedIn, QR koda ek olarak kullanıcıların başka bir dilde yazılmış gönderileri çevirmelerine olanak tanıyan yeni bir özellik de sunmaya başladı. Söz konusu çeviri özelliği 60 farklı dilde çalışacak.
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat