Teknoloji

Kavisli ekranlar orta segmente geliyor

Agresif fiyat politikasına sahip Çinli üreticilerin pazarda söz sahibi olması, en çok da Samsung’un işlerini bozdu. Bir ara sektördeki payı yüzde 30 seviyelerine tırmanan Samsung, şu aralar yüzde 20’nin altına düşmüş durumda. Bu düşüşe rağmen Güney Koreli şirket hala zirvede yer alıyor.

En çok akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirket unvanını kaptırmak istemeyen Samsung, müşterileri çekmenin farklı yollarını arıyor. Fiyat politikasından fazla taviz vermek istemeyen Güney Koreli şirket, amiral gemisi modellerinde standart haline gelen kavisli ekran tasarımını genele yaymak istiyor.
Hatırlanacağı üzere kavisli ekran tasarımı ilk olarak Galaxy S6 ile gündeme gelmişti. Sonrasında git gide yaygınlaşan kavisli ekran tasarımı, üst segment modellerde standart haline geldi.

Sızdırılan son bilgilere göre, Güney Koreli şirketin yeni ürettiği LCD panel kavisli ekran tasarımı konusunda yeni bir milat olacak. OLED ekrana göre çok daha düşük bir maliyete sahip olan bükülebilir yeni LCD teknolojisinin, özellikle orta segment modellerde kullanılması bekleniyor.
Samsung’un orta segmentte kullanacağı kavisli ekran tasarımı ile satışlarını arttırmayı hedeflemesi gayet mantıklı.

Zaman ona hiç iyi davranmadı

Nergis koklamak 1 TL

Falcao gözlerine inanamadı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat