Teknoloji

iPhone kullanıcıları dikkat! Dolandırıcıların hedefi olmayın!

Dolandırıcıların seçtiği yöntem aslında son derece basit. Şimdiye kadar birçok iPhone kullanıcısının bu yöntemle dolandırıldığı belirtiliyor. iPhone kullanıcılarının dolandırıcılara aldanmasının en önemli sebebi ise aramanın Apple’dan gelmiş gibi görünmesi. Buradaki en önemli fark internet sitesinin https yerine http ile başlıyor olması. Yani gelen aramanın dolandırıcılara mı yoksa Apple’a mı ait olduğunu bu küçük “s” harfi sayesinde anlayabilirsiniz.

Dip not olarak belirtelim. Bahse konu dolandırıcılık olayı, şimdilik yalnızca ABD’de vuku bulmuş. Yani Avrupa ya da Türkiye’de bu tarz bir yöntem henüz kullanılmıyor.

Sonuç olarak telefon dolandırıcılarına karşı her daim tetikte olmanızda yarar var. Zira ülkemizde de bu yolla dolandırılan onlarca hatta yüzlerce insan mevcut. O yüzden telefonda kimlik ya da kredi kartı bilgilerinizi verirken bir kez daha düşünün.

Onlara ‘Portekizli askerler’ deniyor

En gözde çift değişti

Hamsilerin sırrı ortaya çıktı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat