Teknoloji

iPhone için indirim geliyor!

Apple, kurların yükselmesini fırsata çevirip yükselttiği iPhone fiyatları ile Türkiye’de çok tepki çekmişti. iPhone Xs Max fiyatının 11.000 TL‘ye dayanması ile çığ gibi büyüyen tepkilere, Cupertinolu teknoloji devi sessiz kalmayacak gibi görünüyor. Bugün piyasadan aldığımız bilgilere göre; Apple tüm ürünlerinde fiyat indirimi yapmaya hazırlanıyor.

Başta iPhone ve iPad modelleri olmak üzere Apple Store‘da satılan aksesuarlarda da indirim yapılacak. Bu indirimin 30 Kasım 2018 yani yeni iPhone modellerinin satışa sunulacağı gün yapılması bekleniyor. Hatırlayacağınız üzere Apple, AirPods’un fiyatını 1.400 TL’ye kadar çıkarmış daha sonra 1.200 TL seviyelerine çekmişti. Bu indirim gerçekleşirse AirPods fiyatı 1.000 TL seviyelerine kadar inebilir.

iPhone fiyatlarında ise Apple daha bonkör olacak. iPhone fiyatlarında 1.000 TL’yi bulan indirimlerin yapılması bekleniyor. Aksi durumda Apple’ın Türkiye’deki işi çok zor. Örnek vermek gerekirse; Galaxy Note 9 ile iPhone Xs’in fiyatları Amerika’da aynı. Ancak iPhone Xs, Note 9’dan yaklaşık 2.500 TL daha yüksek fiyatla satılacak.

Apple CEO’su Tim Cook’un Türkiye pazarından memnun olmadığını dile getirdiğini düşünürsek, bu indirimin çok yüksek ihtimalle yapılacağını söyleyebiliriz. Bakalım Apple, 30 Kasım‘da beklediğimiz gibi indirim yapacak mı?

öne çıkan haberler

İlk soruda seyirciye gitti

Gazetecileri görünce yolunu değiştirdi

Ona ‘yarasa berber’ diyorlar

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat