Teknoloji

Instagram, İran’da engellenebilir

Erişim engelleri maalesef ki teknoloji ve gelişime karşı olan ülkelerde sıkça karşılaştığımız bir durum. Dünya standartlarının aksine değişik bir yönetim anlayışına sahip olan

İran hükümeti popüler fotoğraf ve video paylaşma platformunu engellemek için düğmeye bastıklarını açıkladı. Hatta İran Başsavcı Yardımcısı Cevad Cavidniya, bu engelleme kararının alındığını ancak henüz yürülüğe girmediğini belirtti.

Bu yılın ilk çeyreğinde yürürlüğe girmesi beklenen bu engelleme kararı, İran vatandaşları için pek de hoş olmayacak. Platform üzerinde ciddi bir İran kullanıcısına sahip olan Instagram’ın da bu durumdan hoşnut olmayacağını söylemek yanlış olmaz.

Ancak firma, ülke içerisinde alınan kararlara maalesef ki müdahale edemiyor. İran için sosyal medya devri muhtemelen 2019 yılının sonlarına doğru komple kapanacak. Umarız alınan bu kararlardan en kısa sürede vazgeçilir.

Mutlu olmak için şart!

11 yıllık işini bıraktırdı!

Anket sonucu şaşırttı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat