Teknoloji

İklim değişikliği ile mücadele için iyi haber!

İngiliz Telegraph gazetesinin yayınladığı Amerikan Enerji Bakanlığı´nın yaptığı araştırma, bitkilerin geceleri düşünülenin aksine çok daha fazla zararlı gaz emdiğini ortaya koydu.

İLGİLİ HABERBilim insanlarının yeni keşfi şişmanlığı tarihe gömebilirBilim insanlarının yeni keşfi şişmanlığı tarihe gömebilir

Araştırma, bitkilerin geceleri, iklim değişikliği ve küresel ısınmanın en önemli nedenlerinden biri olan sera gazlarını daha çok emdiklerini gösteriyor.

Bu gelişmenin sera gazları ile mücadelede sevindirici bir haber olduğu bildirilirken araştırmacılar insanların ürettiği egzoz gazı gibi zararlı emisyonlarla mücadelede yeterli olmayacağı uyarısı yapıyor.

Araştırma ekibinde yer alan yazar William Riley bunun, iklim değişikliği ile ilgili iyi bir gelişme olduğunu ancak genel olarak problemi çözmeceğini belirtti.

İLGİLİ HABERBilim insanlarından korkutan uyarı: Küresel iklim birayı vuracak, fiyat artacakBilim insanlarından korkutan uyarı: Küresel iklim birayı vuracak, fiyat artacak

Bitkilerin ve ağaçların karbondioksit alımı miktarı toprağın içersindeki besin maddelerine bağlı. Toprakta ne kadar çok besin maddesi varsa bitki örtüsünün de karbondioksit alım miktarı artıyor.  DHA

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat