İndir

HashCalc

Hash nedir ?
“Hash” sözcüğü dosyaların internet veya taşınabilir aygıtlarla transfer edildiğinde doğru olup olmadığını kontrol etmek amacılığıyla kullanılan kodlamalardır. Bir baytı bile değişik olan dosyalara ayrı ayrı numara verecek şekilde tasarlanan bu sistem özellikle internet üzerinden dosya alırken çok yararlı olmaktadır.

Açıklama:
HashCalc özellikle internet üzerinden innDirdiğiniz dosyaların doğruluğunu kontrol etmek aracılığıyla kullanabileceğiniz basit bir hash programıdır.

Program MD2, MD4, MD5, SHA1, SHA2, RIPEMD, PANAMA, TIGER, ADLER ve CRC kodlama türlerinde dosyalarınızı yada yazmış olduğunuz yazı veya hexadecimal rakamları kodlayabiliyor.

Kodları elde edebilmek için tek yapmanız gereken dosya yada yazıyı belirtmek, kodlama türlerinin kutucuklarını işaretlemek vede hesaplama butonuna tıklamak; seçtiğiniz tüm türlerin kodları elinizde.

Not: Programın büyük dosya desteği mevcut.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat