Teknoloji

Hangouts kullanımdan kalkıyor

Google, Apple’ın iMessage uygulamasına rakip olarak Hangouts’u kullanıma sunmuştu. Fakat Google Hangouts kullanıcılar tarafından çok fazla benimsenmedi. Sonraki yıllarda Google’ın Hangouts Meet, Duo ve Allo servislerini kullanıma sunmasıyla bu taraftaki kullanıcı sayısı iyiden iyiye azaldı.

Son dönemde genel olarak iş odaklı kullanılmaya başlayan Google Hangouts, iyice gözden düştü. Google da diğer dijital servislerine yaptığı gibi Hangouts’un fişini çekme kararı aldı.

Bilindiği üzere Google genel olarak talep görmeyen servislerini kullanımdan kaldırıyor. Daha önce RSS okuyucusu Google Reader, Twitter benzeri kısa blog sitesi Google Buzz ve Google’ın sosyal ağı Google+ da tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almıştı. Şimdiyse Hangouts’un fişi çekiliyor. Google’dan yapılan açıklamada Hangouts’un 2020 itibariyle kullanımdan kaldırılacağı belirtildi. Bu tarihe kadar Hangouts kullanılmaya devam edilecek. Yani hali hazırda Hangouts üzerinde bazı kontaklarınız varsa, bunları farklı platformlara aktarmak için 2020’ye kadar zamanınız var.

Açık konuşmak gerekirse Google bu tarz sosyal ağlar üzerinde pek de başarılı bir şirket değil. Geçmişe kısa bir şekilde göz attığımızda, Google’ın başarılı olduğu bir sosyal ağ projesi olmadığını görebiliriz. Üstelik Google’ın elinde Android gibi bir koz olmasına karşın. Muhtemelen ilerleyen günlerde Allo ve Duo gibi servislerin de rafa kaldırılacağını duyabiliriz. Bekleyip göreceğiz.

öne çıkan haberler

Riekerink’ten sürpriz paylaşım

Muğla’da şaşırtan görüntü

Ünlüleri kıskandıran düğün!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat