Teknoloji

Google Translate tasarımı komple yenilendi

Google’ın çeviri platformu olan Translate bugün yepyeni tasarım ile baştan aşağıya yenilendi. Android ile materyal tasarıma geçen Google, yavaş yavaş uygulamalarını bu tasarım ile güncelliyordu. Bu güncellemeden nasibini bugün Translate platformu aldı.

Şimdilik sadece Translate’in web sürümünde yapılan bu değişiklik, kullanıcılara daha kolay bir çeviri deneyimi sunuyor. Onaylı çeviriler ve yeni yapay zekası sayesinde Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe çevirileri düzgün bir şekilde yapabilen Translate’e yeni bir özellik de ekleniyor.

Bu özelliğin adı dokümanlar olarak geçiyor. Artık Translate’e .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls veya .xlsx dosya türlerini yükleyip çeviri yapabileceksiniz. Ancak bu çevirilerin hala profesyonel kalitede olmadığını belirtelim.

Google’ın bu yeni tasarımı yakında iOS ve Android platformlarında yer alan uygulamalarına da yansıtması bekleniyor. Bakalım ileride Translate çevirmenlerin yerini alabilecek mi?

öne çıkan haberler

Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor

Juventus istediğine pişman oldu

Bunları sakın yemeyin!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat