Genel Haber

Google hesap ayarlarının gizlilik ve güvenlik kontrolü seçenekleri genişletildi

Google, kullanıcı hesaplarındaki gizlilik ve güvenlik seçeneklerini artırdığını açıkladı. Facebook skandalından sonra kişisel mahremiyete daha fazla önem vermeye başlayan şirket, hesabınızda hangi bilgilerin kaydedildiğini daha açık bir şekilde göstermeye başladı.
 
Ayrıca Bkz.Microsoft Edge’in Android sürümü 5 milyon indirme sayısına ulaştı

Google kişisel verilerinize erişimi kolaylaştırıyor

Google profil sayfasına eklenen arama çubuğu, istediğiniz seçeneğe ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Eğer değiştirmeyi istediğiniz seçeneği bulamazsanız, bu sayfayı kullanarak Google tarafından destek alabilmeniz mümkün. Ayrıca hesabınızla ilgili en temel görevlerin nasıl yapılacağı yeni seçeneklere eklenmiş durumda.
Veri ve Kişiselleştirme sekmesi ile cihazınızın konumu, kayıtlı ses dosyalarınız, Google Assistant ile konuşmalarınız ve Youtube arama geçmişiniz gibi bir çok seçeneği kontrol edebiliyorsunuz. Google’ın ayrıca gizlilik ayarlarınıza genel bir bakış sağlayan ve seçeneklerin tam olarak ne işe yaradığını size bildiren yardımcı bir özellik sunmaya başladığını da belirtmeden geçmeyelim. Bu güncelleme şimdilik Android cihazlarda aktif durumda ve yakında iOS cihazlara da gelmesi bekleniyor.
  
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat