Teknoloji

Google Chrome’a jestler geliyor!

Google, çok ilginç bir şekilde büyük yenilikleri kendi platformu olan Android’de denemek yerine iOS’te deniyor ve ilk olarak iOS’te sunuyor. Bunlardan biri de Chrome’daki jest özellikleriydi. iOS kullanıcıları Chrome uygulamasında parmak haraketleri ile sayfalar arasında ileri ve geri gidebiliyordu.

Bugün gelen bilgilere göre Chrome’un jest özelliği Android platformunda da test edilmeye başlanmış. Geliştiricilerin aktardıklarına göre; Chrome’daki jestler Android’de web deneyimini kolaylaştırıyor. Bu özelliğin yine neden ilk iOS’te kullanıma sunulduğu ise bilinmiyor. Tahminlere göre bu özellik Aralık ayının başlarında kullanıcılara sunulacak.

Chrome 70 ile yepyeni bir tasarıma geçen Google, bu tasarımı da yine iOS’e sunmuştu. Safari tarzı bir görünüme kavuşan ve kullanım kolaylığı ile Safari‘ye taş çıkaran Chrome, yakında yeni özelliklere de kavuşacak.

Bu yeni özellikler ilk olarak Windows ve macOS’e sunulacak. Bildiğiniz gibi Windows 10 ve macOS Mojave ile karanlık tema özelliği gelmişti. Ancak Chrome buna hala destek vermiyor. Aralık ortası çıkacak olan Chrome 71 güncellemesi ile Chrome artık karanlık tema desteğine de kavuşacak.

öne çıkan haberler

İlk soruda seyirciye gitti

Gazetecileri görünce yolunu değiştirdi

İşte dünyanın en iyi korunan yeri

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat