Teknoloji

Google Chrome için karanlık tema geliyor!

Google’ın uzun bir süredir Android ve macOS platformlarında karanlık tema seçeneğini test ettiği söyleniyordu. Ancak bu konu ile ilgili Beta sürümlerinin güncelleme notlarında ne bir ibare yer alıyordu ne de Google cephesinden resmi bir açıklama vardı. Ancak bugün yayınlanan yeni beta sürümü ile bu özellik resmen doğrulandı.

Dark mode yani karanlık tema olarak geçen bu özellik Chrome’un son beta sürümüne eklenmiş durumda. Google bu özelliği test ettikten kısa bir süre sonra Play Store üzerinde güncelleme yayınlayarak kullanıcılara sunacak. Ancak bu özelliğin henüz stabil çalışmadığını belirtmekte fayda var.

Tahminlerimize göre; Şubat ayında yayınlanacak olan güncelleme ile karanlık tema ilk önce Android’e daha sonra macOS platformuna gelecek. OLED ekrana sahip akıllı telefonlarda batarya ömründen tasarruf ettirecek olan karanlık tema umarız Google’ın diğer tüm uygulamalarına da gelir.

Evlilikte bu yıllara dikkat!

Yıllar sonra ‘anne-kız’ bir araya geldi

‘Kötü kalpli Oktay’ın son hali şaşırttı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat