Teknoloji

Google Asistan iOS’te Siri’nin yerini alabiliyor

Sesli asistanlar savaşında ilk çıkışı Siri ile gerçekleştiren Apple, maalesef ki Google’ın gerisinde kalmıştı. Google Asistan’ın gerisinde kalan Siri, bu hezimete gizililik yasalarından dolayı uğradı.

Bildiğiniz gibi Google, dıdınızın dıdısına kadar sizinle ilgili tüm kişisel verileri “anonim” olarak topluyor. Bunu peşin peşin kabul ettikten sonra da; “Aaa Google ne kadar zeki leb demeden leblebiyi biliyor.” diyoruz.

Bu olay hem iyi hem de kötü aslında. Bilgilerinizi ciddi anlamda başarılı bir şekilde analiz eden Google, gerçekten de rakiplerinin yanına yaklaşamayacağı düzgün önerilerde bulunuyor. Bir nevi hayatı kolaylaştıran bu öneriler, Asistan’ın Siri’den daha akıllı olmasını sağlıyor.

Android’de kolay ulaşılabilir olan Asistan, iOS’te biraz zahmetliydi. Ancak iOS 12 ile gelen Kestirmeler uygulaması sayesinde Siri, Google Asistan’ın kullanımını kolaylaştırıyor. Rakibine bu denli kolaylık sağlayan Siri’ye; Hey Siri>Ok Google dediğinizde direkt olarak Asistan uygulaması açılıyor.

Henüz ülkemizde kullanıma sunulmayan Asistan, iOS her ne kadar kapalı bir sistem olsa da oldukça başarılı çalışıyor. Ancak Google’ın Asistan uygulaması iOS’in sistemsel özelliklerine hükmedemiyor.

öne çıkan haberler

İzleyenler hayran kaldı

Ülkeler onun için sıraya girdi

Ünlü markanın ilk sokak otomobili

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat