Teknoloji

Fortnite’ın arayüzü nasıl olacak?

Battle Royale türündeki Fortnite, güncellemeler ile oyuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 6.22 güncellemesi ile karşımıza çıkan Fortnite, mobildeki sürümüne 60 FPS ve fiziki kontrolcü desteğini getireceğini açıklamıştı. Geliştirici firma Epic Games, şimdi de oyunun arayüzünde iyileştirme yapacağını duyurdu.

Fortnite 6.30 güncellemesi ile yapılacak olan arayüz iyileştirmeleri, oyuncuların daha kolay bir deneyim yaşamasını sağlayacak. Peki, Fortnite’ın yeni arayüzünde öne çıkan bölümler neler?

Ana üs: Yenilenecek olan menüdeki seçenekler artık “Ana Üssünüzdeki” bölümleri temsil ediyor ve hikâye ilerledikçe tanıştığınız yeni karakterlere ev sahipliği yapıyor.

Yönetim merkezi: Yeni Yönetim sekmesi, hesabınızdaki ilerlemeye genel bir bakış açısı sunuyor. Oynamakta olduğunuz kahraman da bu ekranda sizi bekliyor. Bunların arasında kahraman değiştirme ekranına hızlı erişim, niteliklerinize bakma ve gücünüzü arttıran tüm kahraman ve felaketzedeleri yönetme seçenekleri de var.

Fortnite arayüz güncellemesi

Kahramanlar: Binbaşı ile hikaye görevlerini yaparken tanıştıktan sonra kendisini Eğitim Odası’nda bulabilirsiniz. Binbaşı, kahramanlarınızın seviyesini arttırma ve onları yönetme ekranını açıyor. Ayrıca savunmacılara, keşiflere ve kahraman dizilimlerine de erişmenizi sağlayacak. Menüler arasındaki geçişi kolaylaştırmak için sol üst köşeye bir “geri” tuşu eklenecek. Oyun kumandası kullanan oyuncular, oyun kumandasındaki birincil geri tuşunu kullanmaya devam edebilir.

Felaketzedeler: Felaketzedeler ekranında Yönetici’yi bulacaksınız. Kendisi ekibimize yeni katıldı ve siz onunla ilk olarak Taşlıorman’da tanışacaksınız. Yönetici ekiplerinizi ve felaketzedelerinizi yönetmenize yardımcı olacak.

Fortnite arayüz güncellemesi

Yükseltmeler: Yükseltmeler odasında cihazlara ve diğer aletlere ulaşmak için robotik yardımcınız Kevin’dan destek alacaksınız. Görevler sırasında seviye yükselince kazandığınız Yükseltme puanlarını kullanarak yeni cihazlar alıp onları geliştirebilirsiniz. Ayrıca, sırt çantanızın kapasitesini büyütmek veya kazmanızın gücünü arttırmak gibi işlevsellik özelliklerini de yükseltebileceksiniz.

 

öne çıkan haberler

Süper Loto talihsizi

Futbol hayatı tehlikede

Jennifer Lopez’in pozu olay oldu

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat