Genel Haber

Facebook Messenger’da artık otomatik oynatılan reklamlar gösterilecek

Zor dönemlerini atlamaya çalışan Facebook, şimdi de kullanıcılarının canını sıkan bir haberle gündemde. Kullanıcılarından daha fazla para kazanma peşinde olan sosyal medya devinin, Facebook Messenger‘da artık otomatik olarak oynatılan reklamlar göstereceği açıklandı.
 
Ayrıca Bkz.Twitter, spam ve tacizi engellemek için teknoloji şirketi Smyte’i satın aldı

Facebook Messenger can sıkıcı hale geliyor

Artık Facebook Messenger’da arkadaşlarınızla sohbet ederken, devre dışı bırakamayacağınız reklamlar göreceksiniz. Geçtiğimiz günlerde küçük bir kullanıcı grubu üzerinde test edilen özelliğin yakın bir zamanda tüm Facebook kullanıcılarına açılacağı belirtildi. Otomatik oynatılan video reklamların, Facebook tarafından aşamalı bir şekilde yayınlanacağı ifade ediliyor.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, reklamların gösterilmeye başlamasından bu yana, kullanıcıların Facebook Messenger’ı kullanma biçimleri ve sıklıklarında bir değişiklik olmadığı belirtildi. Facebook’un konuyla ilgili olarak kullanıcılardan aldıkları geri bildirimlerle ilgili bilgi vermekten kaçındığı da gelen haberler arasında.
  
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat