Yazılım

Facebook Messenger daha temiz bir tasarıma geçiyor

Facebook Messenger, büyük tasarım değişikliklerine gitmeye hazırlanıyor. Messenger hem daha minimalist olacak hem de karanlık modunu alacak.

Facebook Messenger, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. En büyük rakibi WhatsApp ise nispeten temiz ve minimal kalırken, Messenger daha karmaşık bir yapıda. Öyle ki, bazı insanlar bunun yerine Messenger Lite’a dönmeye bile başladı.

Facebook’un gerçekleştirdiği ve Kaliforniya eyaletinde süren F8 Konferansı kapsamında Facebook Messenger’ın yeni versiyonu iOS üzerinden tanıtıldı.

Yeni tasarımda, sohbet listesinin en üstünde kamera ve arama düğmeleri yer alırken, bol miktarda düğme ve sekme azaltılmış. En önemlisi de herkesin beklediği karanlık mod geliyor.

Konuşma sırasında, Facebook altıdan dörde kadar olan düğmelerin sayısını azaltılmış. Bildiğimiz kadarıyla herhangi bir özellik kaldırılmıyor, dolayısıyla bazı özellikler diğer düğmelerle birleştirildi. Ayrıca Messenger’a Skype benzeri yeni gradyan sohbet kabarcıkları da geliyor. Şirket yeni uygulamanın daha hızlı olacağını da söyledi.

Facebook, tüm bunların tam olarak ne zaman geleceğini belirtmedi. Ancak “çok ama çok yakında” deniliyor. Her gün Messenger’ı kullanan ama nefret eden biriyseniz çok yakında tüm bunların değişeceğini söyleyelim.

Atari’nin yeni nesil oyun konsolu ön siparişe açılıyor

Atari, Atari VCS adlı konsolun 30 Mayıs 2018’de ön siparişe sunulacağını duyurdu. Satışlar Indiegogo üzerinden yapılacak ve konsolun iki farklı modeli olacak.

Atari, yeni oyun konsolunun bu ayın sonunda Indiegogo üzerinden ön siparişe açılacağını duyurdu. Atari VCS Collector Edition özel retrodan ilham alan ahşap ön yüzüye sahip. Collector Edition’a ek olarak, şık siyah versiyonu Atari VCS Onyx’i de ön sipariş edebilirsiniz. Sınırlı bir süre için 199 dolardan satışa sunulacak Onyx ile farklı paketler de sunulacak. Bunlar arasında Klasik Joystick ve Modern Konrolcü yer alıyor.

Atari VCS için güncellenen Klasik Joystick ve yeni Modern Kontrolcü, PowerA’nın ortaklığıyla geliştirildi. Her iki ürün bağımsız olarak satılacak. İlk Atari VCS gönderileri ilkbahar 2019 için planlandı.

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat