Genel Haber

Facebook, 14 milyon kullanıcıyı etkileyen hatayı itiraf etti

Facebook ve skandal kelimelerini oldukça sık duyduğumuz şu günlerde dev sosyal medyanın üzerindeki kara bulutların bir türlü dağılmadığını söyleyebiliriz. Şimdi de Facebook‘ta meydana gelen bir hatanın, 14 milyon kullanıcının özel durum güncellemelerini herkesin görmesine yol açtığı açıklandı.
 
Ayrıca Bkz.Karşınızda cinayet takıntılı “psikopat” yapay zekâ Norman

Facebook skandalları bitmek bilmiyor

Facebook’un özellikle Cambridge Analytica skandalından sonra kullanıcı verilerini etkileyen hata ve sızıntılarla ilgili daha şeffaf hale gelip gelmediği tam olarak bilinmese de, bu itiraf şirketin şimdiye kadar açıkladığı birkaç hatadan biri diyebiliriz. Dev sosyal medya sitesinin açıklamasına göre, Facebook’ta yer alan bir hata, kullanıcıların özel olması gereken durum güncellemelerini tüm kullanıcılarının görmesine yol açtığı yönünde.
Kullanıcılar gönderilerini görebilecek kişileri özel olarak seçmiş olsalar dahi bu güvenlik zaafiyetinden etkilendikleri belirtiliyor. 18-27 Mayıs tarihleri arasındaki gönderilerde, 10 gün boyunca devam eden bu hatanın giderildiğini belirten Facebook yetkilileri kullanıcılardan özür diledi.
 
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat