Yazılım

Dünya genelinde Instagram’a erişim problemi yaşanıyor

Bir süredir dünyada ve Türkiye’de yüzlerce kullanıcı popüler sosyal medya platformu Instagram’a erişim sağlayamıyor. Türkiye saati ile 15:00 ile başlayan sorunla birlikte kullanıcılar “Instagram çöktü mü?“, “Instagram’a neden erişilemiyor?” sorularının yanıtını arıyor.

Instagram sunucularıyla ilgili anlık gelişmeleri paylaşan haritayı incelediğimizde ise Instagram’a erişim probleminin İstanbul ve İzmir’de yoğun olarak yaşandığı görülürken Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avrupa ve Japonya çok daha büyük oranla Instagram’a erişim sağlayamıyor.

Saat 16:21 itibariyle Türkiye’deki kullanıcıların büyük bir kısmı yeniden Instagram’a erişim sağlamaya başlarken diğer ülke ve bölgelerde de sunuculardan kaynaklı bu sorunun giderileceği tahmin ediliyor.

Her ne kadar yoğunluk raporları ve yaşanan sorunlar, Instagram’a giriş probleminin sunucularla alakalı olduğunu işaret etse de Instagram tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat