Genel Haber

Çiftlik Bank mağdurları alacaklarını tahsil edemiyor

Çiftlik Bank adlı internet girişimi ile dolandırılan binlerce kişi, kaptırdıkları paralarının peşine düşmüş durumda. İcra takibi kabul edilen 2 bin kişi karşılarında muhatap bulamadıkları için alacaklarını tahsil edemediklerini ifade ediyorlar.
 
Ayrıca Bkz.AnTuTu, Haziran 2018’in en yüksek puan alan 10 Android telefonunu açıkladı
 

Mağdurların paralarını Bitcoin ile ödeyeceğini açıklamıştı

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre, Çiftlik Bank adlı sanal çiftlik oyunu ile binlerce üyesini dolandıran ve yurtdışına kaçan şirket CEO’su Mehmet Aydın‘ın, hakim, savcı, doktor ve icra müdürlerini de dolandırdığı ortaya çıktı. WhatsApp üzerinden iletişime geçen yaklaşık 8 bin kişinin Çiftlik Bank’a ait olan taşınmazların peşine düştüğü ifade ediliyor. Akhisar, Burgaz ve Saray‘da yer 40 milyon lira değerindeki taşınmazların satılarak paralarının ödenmesini isteyen mağdurlar karşılarında muhatap bulamamaktan yakınıyorlar.

Yüz binden fazla Çiftlik Bank mağdurunun büyük bir çoğunluğunun alacakları için mahkemeye başvurmadığı, başvuruda bulunan az sayıda üyeden ise sadece 2 bininin icra takibinin kabul edildiği belirtiliyor. 3 ay önce sırra kadem basan ve Uruguay‘da olduğu iddia edilen Mehmet Aydın, sesli bir açıklama yaparak mağdurların paralarını Bitcoin olarak ödeyeceğini vaat etmişti.

  
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat