Teknoloji

Black Ops 4, RDR2’yi solladı

Call of Duty serisinin son oyunu olan Black Ops 4, geçtiğimiz Ekim ayında raflardaki yerini almıştı. Actvision bünyesindeki Treyarch tarafından geliştirilen CoD Black Ops 4, online odaklı bir oyundu. Serinin tarihinde ilk defa hikaye modundan yoksun bir yapım, oyun severlerin beğenisine sunulmuştu.

Haliyle Black Ops 4’ün oyun severler tarafından benimsenip benimsenmeyeceği büyük merak konusuydu. Nitekim Activision’un korktuğu olmadı ve CoD Black Ops 4 de selefi oyunlar gibi oldukça başarılı bir satış çizgisine imza attı.

CoD serisinin genel itibariyle Avrupa ve Amerika’da zirveye oynamasına alışığız. Fakat Black Ops 4 alışık olmadığımız bir şekilde Japonya’da da en çok satan oyun olmayı başardı.

Oyun dünyasının saygın isimlerinden biri olan Famitsu’nun 1 – 28 Ekim tarihlerini kapsayan raporuna göre Black Ops 4, yaklaşık olarak 114 bin kopya satarak, dijital olarak en çok satan oyun oldu.

Black Ops 4’ü 50.6 kopyayla Red Dead Redemption 2 takip ederken onu 20.6 bin kopyayla BF1 takip etti. Ayrıca Japonya’ya özel olarak satışa sunulan Puyo Puyo’da Switch ve PS4’te 60 bin kopya satmayı başardı.

Görünen o ki Japonya’daki oyun kültürü de yavaş yavaş Avrupa ve Amerika tarzına yaklaşıyor.

öne çıkan haberler

Bunları sakın yemeyin!

Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor

Juventus istediğine pişman oldu

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat